Voliče se pokusí oslovit jak tradiční strany, tak nováčci na komunálním poli. Alespoň jedna kandidátka byla odevzdána také ve všech okolních obcích.

„Registrační úřad eviduje, že ve všech obcích na Hranicku byla podána nějaká kandidátka. To znamená, že se mohou volby všude uskutečnit,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„V tuto chvíli kontrolujeme, zda jsou všechny kandidátky v pořádku. Celkem bylo v jednatřiceti obcích na Hranicku podáno sto kandidátek a na nich figuruje 836 kandidátů. Momentálně pouze nevíme, kolik stran a hnutí jde do voleb v Hustopečích nad Bečvou, tam mají totiž vlastní registrační úřad,“ přiblížil dále Petr Bakovský.

Parlamentní strany i místní uskupení

Přímo v Hranicích se bude o hlasy voličů ucházet dvanáct stran a hnutí.

„V Hranicích budou kandidovat tradiční parlamentní strany ODS (s podporou Svobodných), ČSSD, KSČM a KDU-ČSL. Nebudou chybět ani ANO, Piráti, Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura a Strana práv občanů Zemanovci,“ vyjmenoval mluvčí města.

Proti celostátním politickým subjektům se opět pokusí zabojovat také místní politická uskupení.

O hlasy voličů se budou ucházet Hranice 2000, Otevřená radnice, Naše krásné Hranice a Hranice pro život – Hnutí pro zdraví a sport.

My vám již brzy představíme lídry jednotlivých kandidátek a hlavní body jejich volebních programů.