Obrovský nápor zaznamenaly v úterních dopoledních hodinách internetové stránky kontrolního úřadu, který v úterý poprvé zveřejnil data o nekvalitních pohonných hmotách a místech jejich prodeje.

Na seznamu je i benzínová pumpa, která leží u výpadovky na Mohelnici u obchodního domu Globus v Olomouci. Žena, která má stanici ve své správě, však jakékoli pochybení odmítá.

„To není možné, že tam jsme. O ničem nevím, žádnou pokutu jsme nedostali, nic jsem neplatila a ani si nepamatuji, že by tu někdo z ČOI byl. Máme certifikát kvality, každý měsíc si necháváme dělat za peníze vzorky, abychom měli jistotu,“ řekla Kollárová.

Podle seznamu sem kontrola zavítala 19. ledna loňského roku a udělila za nekvalitní paliva pokutu ve výši patnácti tisíc korun.

„Jak říkám, nevím o ničem. Budu muset zkontaktovat majitele naší sítě a to bude humbuk,“ uzavřela Kollárová.

Vedle jmenované pumpy v seznamu figuruje i jméno stanice AX-OIL z Velké Bystřice, která se nachází u silnice vedoucí od Lipníka nad Bečvou směrem do Olomouce. Majitele, jímž je dle seznamu podnikající fyzická osoba, se Deníku nepodařilo zkontaktovat. ČOI zde však na základě kontroly provedené 19. dubna loňského roku udělila pokutu ve výši sto padesáti tisíc korun.

V seznamu ČOI jsou čtyři benzínové pumpy z Olomouckého kraje

AX-OIL, Velká Bystřice,

VENA – TRADE, s.r.o., Družstevní 13, Mohelnice

KM – PRONA, a.s., Pražská, Olomouc

Benzínová stanice v Potštátě,Oolomoucká ulice