Lidem v těsném sousedství se to nelíbí. Na realizaci terasy už ale úředníci vydali stavební povolení.

„Mám strach, že rámus, který v nočním podniku panuje, se přenese z terasy do širokého okolí. Nechápu, jak něco takového může stavební úřad povolit,“ vyjádřil se Jan Frídl, člen představenstva společnosti, která vlastní objekt těsně sousedící s nočním barem v Jateční ulici.

Podle projektové dokumentace má letní terasa sloužit pro dvacet až pětadvacet návštěvníků. „Kdyby šlo o restauraci s provozem do dvaadvaceti hodin, o nic by nešlo, ale tento noční bar zavírá až nad ránem. Veškerý hluk se bude z restaurace rozléhat celou noc do širokého okolí,“ míní Frídl, který už také vyjádřil své zamítavé stanovisko proti vybudování terasy ve stavebním řízení.

„Má námitka byla zamítnuta, ale odvolám se znovu. Tady je jasný příklad toho, jak úřady nemyslí na lidi,“ řekl Frídl.

Podle jeho slov v domě, který sousedí s nočním barem, je třípokojový nájemní byt o velikosti sto metrů čtverečních, jehož obyvatelé by byli hlukem z terasy nejvíce sužováni.

„V současné době zde žije rodina se čtyřmi dětmi. Jak se jí tam asi bude bydlet po vybudování terasy?“ klade si otázku Frídl.

Podle provozovatele nočního baru však není důvod k obavám. „Ke stavbě terasy se teprve vyřizují veškeré podklady, a pokud dojde k její realizaci, tak bude v provozu až někdy na jaře příštího roku. V žádném případě však nechceme obtěžovat okolí rámusem. Ve městě jasně platí dodržování nočního klidu po dvaadvacáté hodině, a to nehodláme porušovat. Není naším zájmem dostat se do sporu s policií či veřejností,“ řekl provozovatel nočního baru Robert Raška.