Na Přerovsku se do protestu zapojily obce Dřevohostice, Horní Moštěnice, Nelešovice, Polkovice, Sobíšky, Troubky, Tučín, Veselíčko a Výkleky.

„Připojením se k této akci chceme vyslovit názor, že obce nebo místní akční skupiny umějí rozdělit a hospodařit s penězi lépe než kraje či ministerstva, protože vědí, kde jsou potřeba. Ve městech se mnohdy staví nová a v často nevyužívaná kongresová centra či aquaparky, zatímco obecní veřejná prostranství chátrají," uvedl starosta Veselíčka Tomáš Šulák s tím, že malé obce pod pět tisíc obyvatel mají při žádostech o získání dotací v praxi většinou méně šancí než města.

Ve Veselíčku vyvěsil modré protestí tabule technický pracovník obce Jiří Suchánek. S podobným názorem se do akce zapojila také obec Tučín.

„Chápeme, že na žádnou dotaci není právní nárok, ale chceme upozornit, že stávající rozdělování financí není v pořádku. Nepoměrně více peněz putuje do velkých měst, obce dostávají jen malý zlomek," dodal starosta Tučína Jiří Řezníček.

Do protestní akce se zapojilo také osm obcí na Hranicku. Příležitost protestu využili v Rouském, Malhoticích, Opatovicích, Rakově, Horním Újezdu, Jindřichově, Teplicích nad Bečvou a v Bělotíně.

„Od roku 2006 jsme bojovali za nové rozpočtové určení daní, přitom šlo o léčbu a nápravu posledních dvaceti let. A teď máme být potrestaní znovu. Z nových návrhů totiž vyplývá, že na venkov se kašle," řekl otevřeně starosta Bělotína Eduard Kavala.

Do protestu se zapojilo celkem skoro šest stovek vesnic a měst. Podle bělotínského starosty však mohlo být připojených obcí ještě mnohem více.

„Z mého pohledu je to pořád málo. Přitom obce, které zůstávají pořád přehlíženy, sdružují dvacet pět procent obyvatel a zaujímají osmdesát procent území. Chceme upozornit, že je pořád zvýhodněná jen malá část obyvatel," uzavřel Eduard Kavala.