Obchodník jej žádá odstranit, aby v době zásobování nevznikaly v ulici fronty. Starosta však s ohledem na bezpečnost chodců jeho návrh razantně odmítá.

Ještě před příchodem starosty Wildnera naznačil Rudolf Koláček s pomocí stavební zábrany, nakolik se v příjezdové cestě na náměstí zúží vozovka v době, kdy bude obchodník zásobovat svou prodejnu. Kovový sloupek na protější straně ulice prý totiž všem ostatním vozidlům znemožní zásobovací vůz objet.

„Původně stával můj zásobovač pár metrů od vchodu a všechna auta se mu pohodlně vyhnula. Teď bude muset kvůli nové pouliční lampě parkovat v tom nejužším místě,“ vysvětlil svůj problém Koláček.

Starosta Wildner se v pondělí dopoledne přímo na místě samém snažil podnikateli najít jiné řešení. „Zásobovací vůz bude muset stát kousek výš. I za cenu toho, že z pravého okraje vozovky odstraníme dva sloupky,“ řekl Wildner.

Na sloupku z protější strany vozovky, jehož odstranění navrhl Koláček, však šéf Hranic trvá. „Ten tam s ohledem na bezpečnost chodců musí zůstat,“ prohlásil starosta. Proti místu, které Wildner navrhl k parkování pro zásobovače, se však obchodník rovněž ohradil a přednesl k němu tyto argumenty:

„Pokud zásobovač zastaví tam, kde navrhujete, bude z jedné strany bránit ve výjezdu z parkoviště. Z druhé strany budou u krajnice parkovat jiná auta a opět tam vznikne jen úzká mezera k projetí, do které se kromě kola nic nevejde,“ namítl s měřícím pásmem v ruce Koláček.

Mimo jiné poukázal na nebezpečí, které by mohlo vzniknout, kdyby v době zásobování musela jet na náměstí sanitka.

„Myslíte, že bude patnáct minut čekat, než se cesta uvolní? Nebo autobus MHD, který musí dodržovat jízdní řád. Ten nemá vzhledem ke své šířce už vůbec žádnou šanci mého zásobovače objet,“ řekl Koláček. „Proč pořád myslet na katastrofické scénáře?“ reagoval na jeho názor Wildner a poukázal na to, že k ucpání ulice vůbec nesmí dojít.

„Nikdo nesmí zaparkovat tak, aby bránil v průjezdu jiných vozidel. Vždyť je to proti vyhlášce.“

Po pár minutách se k diskuzi ve Svatoplukově ulici přidala ještě další obchodnice.

„Nechci poslouchat ty nadávky, až se v ulici sejde více zásobovačů najednou a jiná auta budou muset ve zúžené ulici třeba i patnáct minut čekat,“ hrozila se již předem Vlasta Kolářová.

„Už teď na mě někteří křičí, a to parkuji úplně na kraji,“ dodala.

Starosta pak celou polemiku uzavřel tím, že dva sloupky z pravé strany ulice, která je pro chodce bezpečnější, odstranit nechá. Ten, který obchodníci tolik kritizují, však v ulici zůstane.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Svatoplukovu zúží sloupky, obchodníci čekají na znovuotevření ulice