Některým z nich se totiž nezvaný host vloupal do prodejny i několikrát. Podle obchodníků jde o téhož pachatele, kterého nyní policisté obvinili z šestnácti krádeží a vloupání.

Zloděj se ale stále pohybuje na svobodě. Vazba na něj totiž nebyla uvalena. Zkušenosti s ním mají z kanceláře KVT a sousedního zmrzlinářství, z kavárny Klub U Kramplů, zelinářství a trafiky pod podloubím, cukrárny Darka a točené zmrzliny Ajda.

„Vykradl mě už dvakrát, ale nebyly důkazy. Teď naposledy vypáčil dvířka, vykradl pokladnu, zničil okno. Odcizená částka není tak veliká, jako škody, které způsobil vniknutím do objektu,“ svěřil se majitel kanceláře KVT Pavel Petr.

Podle výpovědí poškozených, se lupič zaměřuje na drobné částky, vrací se na místa, kde měl úspěšný lup.

Majitelé obchodů se bojí, čekají, kdy opět zasáhne. „Je to už půl roku dokola. Obchází ty samé obchody. V říjnu nás vykradl, ale neodnesl si sebou nic. Peníze v krámě nenecháváme a zelenina ho nezajímá. Vylomil akorát dva zámky,“ postěžovala si prodavačka Zelinářství Gajdošíková.

Vyřádil se také na zmrzlinářství Ajda, které vyloupil čtyřikrát ze jeden týden. Škoda se majiteli vyšplhala na padesát tisíc korun.

Další stanicí byla pro pachatele cukrárna Darka, kterou navštívil taktéž čtyřikrát a napáchal zde nemalé škody. V uličce, kde se toto cukrářství nachází, jej dopadla policie.

Přes očekávání místních však ani to nebylo dost na to, aby byl vzat do vazby. Byl totiž ještě tentýž den propuštěn.

„Stát háže klacky policii pod nohy. Když už ho policie dopadne při činu, stejně ho musejí zase pustit. Kde je tedy chyba? Lidi pod podloubím mají strach, čekalo se na to, kdy ho dopadnou a stejně se nic nevyřešilo,“ pokračoval Pavel Petr.