Provozovatelé stravovacích zařízení na Přerovsku tímto způsobem reagují na navýšení cen za potraviny. A nejen oni. Ke zdražení přistupují také školní jídelny.

„V restauraci, kam chodím pravidelně na obědová menu, jejich cenu zvedli z 60 na 70 korun. Takže teď už mi nestačí jedna stravenka, ale musím platit dvěma. Už jsem přemýšlela, že si jídlo budu do práce raději nosit z domu,“ svěřila se Hana Kašpárková z Přerova.

Provozovatelé restaurací byli nuceni zvednout cenu za obědová menu nejen kvůli rostoucím cenám potravin, ale také režijních nákladů.

„Obědová menu nám přinášejí velké zisky, ale přesto jsme k tomuto nepopulárnímu kroku museli přistoupit. Teď za něj naši hosté zaplatí 79 korun. V této ceně je polévka a hlavní jídlo,“ řekl Zbyněk Kudela z restaurace v centru Přerova.

Zdražování menu však zatím návštěvnost restaurací neovlivnila. „Měli jsme menu za 59 korun, ale od ledna jsme jej zvedli na 65 korun. Hosty to ale neodradilo, na meníčka k nám chodí stále,“ řekla servírka jedné přerovské restaurace Martina Řezníčková.

Oběd bude dražší také pro školáky. Většina školních jídelen v přerovském regionu už od ledna přistoupila ke zdražení.

„Oběd jsme zdražili o dvě koruny. Byli jsme k tomu nuceni, protože se zvýšila cena základních potravin a také nám o čtyři procenta narostlo DPH,“ potvrdila ředitelka školní jídelny Základní školy Svisle v Přerově.

O tři koruny zvedla cenu oběda i školní jídelna v ulici Bří Hovůrkových v Přerově. „Oběd stál dříve 20 korun, a teď po zdražení přijde na 23 korun. Rostou nám neustále náklady, takže nám nezbylo, než přistoupit k zdražení. I tak si ale myslím, že za třiadvacet korun by se člověk nikde nenajedl. Zdražení naše strávníky neodradilo. Stále vaříme zhruba pro tisíc strávníků,“ řekla Danuše Vidrmanová ze zmíněné školní jídelny.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika