Dluhonicemi totiž vede jedna z objížděk, kterou si vyžádala dvouměsíční rekonstrukce nedalekého podjezdu v Předmostí.

Řidiče na dluhonském přejezdu brzdí časté projíždění vlaků. Situace byla včera tak komplikovaná, že zde provoz museli řídit i dopravní policisté. První nehoda totiž na sebe nenechala dlouho čekat.

Došlo k ní jen několik hodin poté, co byl podjezd v Předmostí uzavřen. „Neznámý řidič, které využil objížďky ve směru na Dluhonice, zlomil závoru na železničním přejezdu. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov porucha na signalizaci zabezpečení přejezdu kvůli nehodě naštěstí nevznikla. Řidiči, kteří projíždějí tímto komplikovaným úsekem, však včera nešetřili kritikou.

„Jezdím s kamionem už dvanáct let, takže mě na cestách jen tak něco nerozhodí. Vést ale objížďku přes tak frekventovaný železniční přejezd, považuji za hodně nešťastné řešení,“ svěřil se například jeden z šoférů stojících v koloně, Libor Nesvadba.

Objížďku vedenou přes dluhonský přejezd ale kritizují také místní obyvatelé. „Po trati jezdí jeden vlak za druhým. Nechci být špatným prorokem, ale tady se stane smrťák,“ vyjádřil své obavy Jiří Mráček z Přerova, který dojíždí za příbuznými do Dluhonic.

Na provoz u přejezdu včera dohlíželi dopravní policisté a v odpoledních hodinách zde přibyly i semafory. „Jejich provoz jsme museli uvést do součinnosti s výstražnými světly na přejezdu. Toto opatření by mělo zabránit dalším kolizím, ke kterým v těchto místech docházelo. Budeme zde ale i nadále dohlížet na řidiče, a to po nezbytně nutnou dobu,“ řekl zástupce vedoucího Pavel Chlápek z Dopravního inspektorátu v Přerově.

Řidiči čelí svízelné dopravní situaci v Přerově už od čtvrtku, kdy byl uzavřen kvůli opravám podjezd v Předmostí.

Šoféři nákladních vozidel mohou využívat objízdnou trasu přes Dluhonice, řidiči osobních vozidel a autobusů přes Lýsky. Tam byl v pátek 12. září průjezd vozidel o poznání plynulejší narozdíl od Dluhonic.

Petra Poláková-Uvírová, Dagmar Rozkošná