Přes tuto obec totiž už od března objížděly opravovaný úsek osobní automobily, které mířily z Bystřice na Valašské Meziříčí.

„Výrazně se nám uleví, protože ta doprava byla a stále ještě je enormní. Naštěstí tudy neměly povolený průjezd nákladní vozy, které trasu na Valašské Meziříčí objížděly už od Bystřice.

Samozřejmě se občas našel někdo, kdo to nařízení nedodržel. I s osobními auty byl ale nárůst dopravy skutečně velký," řekl opětovně zvolený starosta Všechovic Radovan Mikuš.

Vedení obce už na jaře apelovalo na alespoň sníženou rychlost přes Všechovice, tato žádost však nakonec akceptovaná nebyla. Objížďka totiž prý není důvodem je snížení rychlosti.

Cesta na Malhotice vypadá hůř

Silnice přes Všechovice nebyla v ideálním rozpoložení ani před zahájením objízdné trasy, ovšem její stav podle starosty pod náporem zvýšené dopravy příliš zhoršený nebyl.

„Silnice ve směru na Malhotice je v horším stavu, přitom tam objížďka nevedla," řekl starosta.

V roce 2015 by se cesty měly dočkat jistých oprav.

„V příštím roce bude ve Všechovicích probíhat rekonstrukce vodovodního řádu, přičemž se počítá se s narušením chodníků a komunikací. Při následných opravách budeme spolupracovat krajským úřadem coby vlastníkem krajské silnice," uzavřel Radovan Mikuš.