Dopravní omezení potrvají až do konce října. Prvním místem, kde se budou opravy konat, je podjezd pod železniční tratí v Teplicích nad Bečvou.

„Zde bude doprava svedena do jednoho směru a provoz bude řízen semaforem,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Podle jeho slov zde bude průjezd umožněn zejména osobním automobilům, pro nákladní dopravu by měla být cesta uzavřena.

„Oficiální objížďka má vést přes Nový Jičín a z něj zpět na Valašské Meziříčí,“ vysvětlil Petr Bakovský.

V dalších opravovaných úsecích bude totiž cesta z Hranic do Valašského Meziříčí zcela neprůjezdná. „Úplně uzavřen bude úsek od benzínové stanice u Hustopečí nad Bečvou až po zdejší světelnou křižovatku. Tam se budou rekonstruovat dva silniční mosty,“ sdělil Petr Bakovský.

Jak dále upřesnil, pro místní dopravu bude objížďka do Hustopečí nad Bečvou vedena po cestě kolem místní základní školy. Po stávající hlavní silnici z Hustopečí nad Bečvou do Valašského Meziříčí pak nebude možné dostat se vůbec.

„Opravovat se bude most mezi lesy na cestě do Valašského Meziříčí. Při jednání se původně uvažovalo o vybudování krátkého obchvatu tohoto mostu, ale nakonec toto řešení nebylo přijato,“ uvedl mluvčí.

Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic Olomouc, které má silnici z Hranic do Valašského Meziříčí ve své správě. „My pouze informujeme motoristy, aby byli na zmíněná omezení předem připraveni,“ podotkl Bakovský.

V rámci oprav se bude vyměňovat povrch vozovky v místech, kde jsou vyjeté koleje, a tam, kde v minulých letech rekonstrukce neproběhla.

Původně zamýšleným termínem zahájení oprav bylo pondělí 28. dubna. „Podle posledních informací ale zřejmě práce začnou až v pondělí 5. května,“ dodal Petr Bakovský.