„Ani nevím, kdy jsem si ji vlastně pořídila. Ale miluji ji, protože jsem ji měla s sebou, když jsem poprvé přijela do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, které je teď mým druhým domovem," vzpomínala legendární herečka, když přinesla kabelku do redakce regionálního Deníku, aby jejím darováním přispěla na dobrou věc.Kabelkový veletrh

„Potěšilo mne, že regionální Deník takovou akci organizuje. Každá žena má přeci více než jednu kabelku. A pokud se jí jenom trochu chce, tak se jistě může jedné vzdát a darovat ji do akce, jejíž výtěžek pomáhá lidem. A ještě si pak může od manžela nechat koupit novou," myslí si Květa Fialová, která je známá svým životním optimismem a nezdolným elánem.

„O mně je známo, že miluju Dalajlámu a jeho modlitbu. Když se podle ní budeme chovat, bude na světě dobře. Ta modlitba zní: Ať se stanu v každé době, nyní a navždy, ochráncem těch bez ochrany, vůdcem pro ty, co ztratili cestu, lodí pro ty, kteří plují přes oceány, mostem pro ty, kteří přecházejí řeky, úkrytem pro ty, co jsou v nebezpečí, svítilnou pro ty, co nemají světlo, útočištěm pro ty, co nemají kde hlavu složit a sluhou pro všechny potřebné…," vysvětluje svou životní filozofii herečka.

Regionální Deník v Olomouckém kraji organizuje Kabelkový veletrh, na kterém budou k mání stovky dámských kabelek.

Dámy je už nyní nosí nejen do všech redakcí Deníků v Olomouckém kraji, ale také do partnerských organizací, které kabelky sbírají. V úterý 1. října budou všechny sesbírané kabelky k mání. Prodávat je budou redaktorky Deníku v prostorách Moravského divadla Olomouc.

„Pokud mi to jen trochu vyjde, také do Olomouce přijedu. Už jsem viděla nějaké kousky, které redakce sesbíraly, a určitě si aspoň dvě kabelky koupím," slibuje Květa Fialová.