Hlavním cílem jarmarku je prostřednictvím prodeje výrobků vybrat co možná nejvíce peněz na dobročinné účely. „Tři čtvrtiny výtěžku si rozdělí instituce, které zde prodávají, peníze půjdou na učební a kompenzační pomůcky. Zbylých pětadvacet procent poputuje do nadace Pomozte dětem," vysvětlila ředitelka pořádajícího Domu dětí a mládeže Blanka Šturalová.

Ve stáncích byly k mání především keramické výrobky a ozdoby s vánoční tématikou.

„Pořídila jsem si keramickou sošku na dveře, myslím že by lidé měli přispívat na dobrou věc. Za chvíli bude ve folklorním kroužku vystupovat moje dcerka, tak se těším," svěřila se paní Martina z Hranic.

Plno bylo neustále u prezentačního stánku hranické průmyslovky, kde si děti mohli pájkou ozdobit různorodé dřevěné ozdoby. Na slabší návštěvnost si naopak postěžovali zástupci z Domova Větrný mlýn Skalička.

„Letos se prodává špatně. Lidi obecně asi mají méně peněz, a tak nekupují."

Součástí jarmarku bylo také vypouštění balónků s přáním Ježíškovi, které celorepublikově pořádalo Rádio Impuls. „Je to taková předvánoční tradice pro děti a rodiče. Letos jsme vypustili okolo tří stovek balonků," popsala Blanka Šturalová. Na nebi mezitím stoupal chumel fialových teček, za kterými hleděly desítky nadšených dětských tváří.

Autor: Vít Vrbka