Česko zpívá koledy již potřetí v Zámrskách

Zámrsky - Jak se říkává do třetice všeho dobrého i zlého jsme se v Zámrskách sešli, aby se i naše obec opět stala součástí celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Udály se u nás jisté změny a troufám si říct, že k lepšímu.Česko zpívá koledy v Zámrscích

Poprvé koledy zazněly u naší kaple svatého Václava, u nově nasazeného vánočního stromu, a poprvé jsme si krásně zazpívali všichni najednou. Je pravdou, že přišlo o něco méně účastníků ale i tak se povedla nádherná atmosféra, kterou nepokazil ani déšť. V letošním roce jsme vsadili na techniku a za pomocí obyčejného rádia se spojili s brněnskými koledami.

Výjimečně nás netrápily problémy s elektronikou, jen jsme začali až druhou koledou, v 18:00 u nás totiž zvoní klekání, při němž toho není moc slyšet, takže zazněla až na závěr. Bylo super se přidat k někomu většímu obzvláště pro některé zpěváky, včetně mně už jen ten potlesk za každou koledou zahřál u srdce a povzbudil k lepším výkonům. Nakonec vlastně Zámrskám tleskalo celé Brno, tak jsme byli výborní.

První koledu Nesem vám noviny už naši zpěváci zpívali sami a bez pomoci a povedla se na jedničku. Potlesk zazněl také, jen už jsme si tleskali sami, hold závěr patří mistrům. Koledy nás zahřály u srdce, svařák a čaj na těle a kdo do této doby nebyl vánočně naladěn, tak už zaručeně je.

Za organizátory mohu hrdě říci, dobrá věc se podařila. Moc děkuji všem zúčastněným za neutuchající dobrou náladu, paní Hašové za výborné rumové kuličky a Ženám v akci Zámrsky za uspořádání a veškerou organizaci s koledami související. Bylo to opravdu skvělé a všichni jsme si odnesli kousek té nálady a radosti sebou domů. Děkuji a příště zas.

Zdeňka Hašová

Hornotěšičtí zpívali s celým Českem

Horní Těšice – Ve středu 9. prosince večer jsme se sešli u kaple v Horních Těšicích a byli přivítání štamprličkou bylinného likéru, aby prý nám to ladilo.Česko zpívá koledy v Horních Těšicích

Jak odzvonilo klekání, tak se rozezpívalo 41 dospělých a osm dětských hlasů, a tím jsme se připojili k celostátní akci Česko zpívá koledy.

Zazpívali jsme si všechny koledy vytištěné v mimořádném Adventním deníku a ještě jsme přidali Spirituál kvintet Bim-bam.Melodie se nesly vesnicí až ke kříži u zastávky a zpěv byl čistý a procítěný nadšením z kulturní události.

Zúčastněné děti nezůstaly pozadu a nejmladší zpěvák Vojtíšek si donesl i dětský mikrofon, aby byl slyšet.

Všem se zpívání líbilo a rozcházeli jsme se s přáním pěkného adventu a příjemně prožitých svátků vánočních.

Milena Rušarová

V Klokočí sešli na akci Česko zpívá koledy poprvé

Klokočí - Ve středeční nevlídný a sychravý večer jsme se poprvé v Klokočí sešli na akci Česko zpívá koledy.Česko zpívá koledy v Klokočí

Při této příležitosti jsme také před zpěvy rozsvítili vánoční stromeček.

U našeho vánočního stromku se nás sešla asi padesátka. Před i po samotném zpívání, si sousedé a naši blízcí popovídali u punče a vánočního cukroví.

Děti vypustili pro ježíška lampión štěstí, který nesl symbolicky psaníčko s přáním, co by chtěli pod stromečkem na štědrý večer najít. Tyto přání si zhotovili na mikulášské besídce v neděli.

Celá tato akce byla velmi vydařená a snad se stane tradiční, stejně jako naše setkávání na štědrý den odpoledne.

Děkujeme všem, kteří si přišli společně zazpívat. Vždyť na vánočních svátcích je nejkrásnější právě to - být společně blízkými. Přejeme všem klidné a radostné Vánoce.

Martina Martinková

Koledy v Milenově zpívali malí i velcí

Milenov - Po roce jsme se opět v Milenově přidali k celorepublikovému projektu Česko zpívá koledy a společně si zapěli vánoční písně. Tentokrát s Česko zpívá koledy v Milenověživým doprovodem, aby nám to zpívání šlo lépe.

Do schránek jsme rozdali zpěvníčky, ať máme dostatek připravených zpěváků a byli jsme velmi mile překvapeni, kolik se nás na hřišti sešlo.

Malí, velcí, starší i mladší si přišli připomenout nadcházející vánoční čas.

A abychom se na ty blížící se Vánoce těšili ještě více, přidali jsme si ke zpívání také rozsvícení stromečku.

Všechny, kteří tuto báječnou akci přišli podpořit, jsme poté odměnili punčem a bramboráky.

Děkujeme za krásně strávený předvánoční čas a příští rok se zase budeme těšit na Česko zpívá koledy.

Eliška Elsnicová

Skalička zpívala koledy

Česko zpívá koledy ve Skaličce

Skalička - Ve středu 9. prosince jsme se ji potřetí zúčastnili celostátní akce Česko zpívá koledy.

U Lesní kaple se sešlo na šedesát účastníků, nejmladší se přivezl v kočárku, nejstaršímu bylo přes sedmdesát let. P

ro nepřízeň počasí jsme letos využili vnitřních prostor kaple. Za doprovodu skaličských hudebníků jsme zazpívali pět známých koled a jednu vánoční píseň. A protože byla výborná nálada, tak ještě hudebníci přidali další krásnou vánoční písničku Purpuru.

Po zpívání jsme si zahřáli hlasivky svařáčkem nebo čajem a ještě dlouhou chvíli si povídali před kaplí.

Tato akce se u nás těší, tak jako všechny adventní akce, velkému zájmu, a proto se již nyní těšíme na další ročník!

Lenka Šrámková

Jezernice si zazpívala podle zpěvníku Deníku

Jezernice - Už od půl šesté se Jezerničtí scházeli u nazdobeného vánočního stromu před poštou.Česko zpívá koledy v Jezernici

Z reproduktorů zněly vánoční písničky, svařáček voněl, rozsvícené obecní muzeum "Co všechno odvál čas" zvalo k návštěvě nové čertovské a vánoční expozice.

V šest hodin rozsvítily děti ze základní školy kouzelnou říkankou vánoční strom a pak si všichni společně zazpívali koledy podle zpěvníku Deníku.

Rozezpívané děti byly k nezastavení, a tak ještě přidaly veselou písničku Už se zase těšíme na Jéééžiška a Štědrý večer nastal.

Počasí nám přálo, účastníci ještě dlouho postávali a besedovali u nedopitého svařeného vína. Sešlo se nás na sto dvacet, pěkná příležitost k setkání spoluobčanů!

Pavla Jochcová