Jako první zavítal Mikuláš s anděly a čerty už v pátek odpoledne nadělit dětem do hranické nemocnice. Poté se dočkaly i desítky malých dětí ve dvoraně hranického zámku. Družina přijela na kočáře taženém koňmi.

„Trochu se bojím. Možná ale dostanu nějaké dárečky, tak to asi vydržím,“ prozradila osmiletá Simonka, která se přišla na Mikuláše podívat se svou babičkou a kamarádkou. „Těším se jen na Mikuláše a andílky, čertů se bojím, protože mě asi odnesou do pekla,“ doplnila Jája.

V sobotu v podvečer se dočkaly i děti na drahotušském kluzišti. I sem přijela mikulášská družina kočárem. Balíčky se sladkostmi se nakonec dostaly na všechny. Kdo ale během roku doma zlobil, musel se vykoupit písničkou nebo básničkou.

Od domu k domu chodila skupinka v čele s Mikulášem i v Milenově. Lucifer poslal z pekla dva čerty a z nebe se slétli dva andělé.

„Čerti byli velice rozdivočení. Měli chuť si každé malé dítko vzít do pytle a odnést jej na váhu hříchů a neposlušnosti do pekla. Děti se jako vždy bály, ale našli se i takové, které se jim přímo postavily do cesty,“ řekla Nikola Kutějová.

Nadílka byla letos bohatá, ale děti by měly pamatovat, že musí být hodné a poslouchat rodiče.