Rodák z Vídně Guido Spannocchi, který aktuálně žije v Londýně, se specializuje především na altový a barytonový saxofon. Jeho inovativní přístup k hudbě a multidisciplinární spolupráce si získaly pozornost posluchačů po celém světě. Spannocchiho umělecké spolupráce zahrnují jak tradiční jazz, tak trip hop, elektronické beaty, pop a funk, přičemž se jeho originální projekty soustředí na současný jazz a improvizaci.

Hranice se staly čtvrtou zastávkou česko-rakouského turné, na kterém Guido vystupuje s dalšími muzikanty. Mezi ty patří Radim Přidal, brilantním kytaristou z Frýdku-Místku, bubeník Max Plattner a basista Matěj Černý.

Výtěžek poputuje na dobrou věc

Koncert dále obohatili speciální hosté – kalifornská zpěvačka Allison Wheeler Nohavica a hraničtí profesionální muzikanti: bubeník Marek Antoňů a mladý saxofonista Kryštof Janáček.

„Guido Spannocchi 4 “Czech Aut Tour” pokračuje skvěle! Koncert byl boží, náš repertoár rozšířený o tenorsax Kryštofa Janáčka a druhé bicí sady, za kterou byl Marek Antoňů. Úžasná Allison Wheeler Nohavica, její skladby a poprvé živě zahraná písnička, kterou jsme napsali spolu. Kluci bubeníci Max Plattner a Mára dokázali zahrát dvoje bicí instantně jako králové Do toho naplněný sál Staré Střelnice a skvělá atmo“, ohodnotil hranický koncert kytarista Radim Přidal.

Hranická kapela November 2nd se zpěvačkou Sašou Langošovou získala v sobotu 30. března prestižní Cenu Anděl za Album roku.
Andělská Saša Langošová: Muziku jsem zdědila v DNA

Po koncertech v Linci, Vídni, Praze, Hranicích, Ostravě zakončí své turné v sobotu 6. dubna ve Stolárně ve Frýdku Místku.

Akci podpořilo grantem město Hranice, Mikroregion Hranicko a další sponzoři.

Výtěžek z hranického jazzového večeru bude použit na podporu tří základních pilířů činnosti Společenského klubu Panenka. Těmi jsou Panenka dětem do nemocnic, Adopce na dálku a Podpora mladých umělců.