Podle místních zde problémy vznikaly i v minulosti, a to i přesto, že tudy ještě žádná stezka pro cyklisty nevedla. Především přespolním řidičům dělal problém fakt, že hlavní Nádražní ulice se u autobusového nádraží stáčí doleva směrem k nádraží, zatímco rovně vedoucí Tovární je silnicí vedlejší.

Od přelomu října a listopadu, kdy došlo k nalajnování stezky, se situace rapidně zhoršila. Bílé pruhy na silnici nasvědčují tomu, že došlo ke změně přednosti. Značky ale zůstaly stejné jako dříve.

„Situace je opravdu velmi nepřehledná. Chtěl bych poznat toho, kdo to všechno vymyslel, je to otřesné. Viděl jsem už několik nehod, které se zde během listopadu staly. A asi nejhorší byla situace, kdy kamion jedoucí od Sigmy rovně nedal přednost plnému osobnímu autu, které jelo po hlavní z nádraží. Ještě že ten řidič stačil zabrzdit. Ale kamion jel dál, jakoby se nic nestalo,“ popsal kolizní situaci Martin Pavlica.

Podle jeho slov je jen otázkou času, kdy se na nepřehledně značené křižovatce stane vážnější nebo smrtelný úraz.

Jak zjistil Deník, město o kolizích v místě ví. Změnu přednosti v jízdě ale nepřipravuje.

„Minulý týden ve čtvrtek se provedlo další bezpečnostní opatření. Těsně před křižovatkou směrem z Tovární ulice přibylo velké vodorovné značení se symbolem dej přednost v jízdě,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Ke stávající dopravní situaci byli místní obyvatelé sdílní. Podle nich spočívá problém v tom, že zašlé vodorovné značení směrem k nádraží už dávno není vidět a navíc jej teď nově překryly čáry nové, které však pod nádražní podjezd nevedou. Dále také poukázali na fakt, že příčinou kolizí je cyklostezka.

Zatím však naštěstí žádný ze střetů, který se zde odehrál, nebyl s cyklistou. Ten totiž dopravní značení na rozdíl od řidičů vozidel vůbec nemusí znát a pouze se nechá vést nalajnovaným pruhem.