Přibližně stovka profesionálních, ale také dobrovolných hasičů dorazila v pátek do města na Bečvě, aby zde změřila své síly v tradiční akci Hranická věž.

Soutěž letos skrývala nejen každoroční měřený výstup na cvičnou věž o čtyřech nadzemních podlažích a výšce deseti a půl metru, ale nově také závod na sto metrů s překážkami na stadionu SK Hranice.

„V loňském roce probíhal tento seriál závodů jenom prostřednictvím výstupu na věž. Šetření nákladů ale spojilo tyto dva závody dohromady a jsme tak rádi, že nám Hranická věž v seriálu zůstala," řekl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Do Hranic kromě profesionálních hasiči dorazili také dobrovolníci, a to v přibližném poměru jedné ku deseti. Mezi největšími favority na celkové vítězství nechyběli ani Karel Ryl či Jakub Pěkný, který Hranickou věž vyhrál už v předcházejících dvou ročnících.

„Oba tito závodníci jezdí na Hranickou věž velice rádi, protože si na ní zlepšují své výkony," doplnil ke dvěma favoritům Zdeněk Hošák.