Desítky dětí tu řádily v rytmu hudby a předvedly své nápadité kostýmy. Pořadatelé měli nelehký úkol – vybrat ty nejlepší masky, které se pak ostatním představily v krátkém defilé na podiu. Oceněné děti dostaly za odměnu dárek.

Karneval měl v kulturním domě Echo premiéru a ratolesti se ukázaly v kostýmech ve stylu zvířecí říše. Někteří rodiče si se zadáním poradili po svém, a tak se mezi maskami objevil třeba i hoch, převlečený za policistu. „To je koneckonců taky velké zvíře," glosovala to s úsměvem jedna z maminek.

A jaký program pro návštěvníky přichystali pořadatelé? „Kromě tance se můžou zapojit do nejrůznějších her a soutěží, nebo si něco vytvořit ve výtvarné dílně," shrnula ředitelka Střediska volného času v Lipníku Jana Kašpárková. Součástí karnevalu je vždy i bohatá tombola.

Oblíbená akce pro nejmenší se dříve konala v někdejším kině Svět, které se po rekonstrukci změnilo k nepoznání. „Nedá se to srovnat. Krásně velký sál, kavárna a moderně zařízené prostory se zákoutími, kde si můžete v klidu posedět," pochvalovala si změnu jedna z návštěvnic.

Kulturní dům Echo se poprvé otevřel veřejnosti loni v prosinci a pořadatelé si na nezájem veřejnosti nemůžou stěžovat. „Návštěvnost je skvělá a na všech akcích jsme měli vyprodáno," podotkla ředitelka.

Podle ní se lidé můžou už na jaře těšit na dva skvělé koncerty – v březnu v Echu vystoupí písničkář Karel Plíhal a v dubnu otestuje nové prostory také zpěvák Dan Bárta se svou kapelou Illustratosphere, který představí nové album Maratonika. (pu)