Tradičního obřadu před zahájením sezony se zúčastnilo více než sto třicet majitelů nablýskaných strojů, nejčastěji značky Harley Davidson.

„Na svou první motorku jsem sedl už jako malý kluk, jízdě na harleyi jsem ale propadl teprve před osmi lety. Když byl člověk mladý, musel živit děcka, a nemohl si něco takového dovolit," říká s úsměvem majitel stroje značky Harley Davidson Softail Springer Classic.

Motorkáři v Hranicích podle něj pořádají společné akce a doprovázeli třeba i konvoj americké armády na cestě okresem. Už tradicí se stalo i zahájení sezony a motorkářská mše v kostele, jejíž součástí je žehnání jednotlivým jezdcům. Motorkáři ze všech koutů Moravy na ni zavítali už pošesté.

„Svět nemá rád lidi chudobné, smutné a slabé. Člověk by neměl naříkat, když něco nemá. Když ukáže svou slabost, tak ho lidi zašlapou jako červa – klidně ať dá první ránu, pokud je v právu. A jestli si chce pobrečet, tak jen doma, ať to nikdo nevidí," prozrazuje svou filozofii Václav Randýsek, který se podle svých slov snaží na silnicích vždy chovat ohleduplně.

Motorkáři zaplnili v sobotu po poledni hranické Masarykovo náměstí, a poté si vyslechli kázání místního děkana.

„Na motomši chceme vzdát poctu kamarádům, kteří loňskou sezonu nedojezdili. Motorkář je totiž ohrožený druh," uzavřel Jaroslav „Jary" Černoch z hranické divize Harley Owners Group Ostrava.