Tak nám začíná advent a vedle prvních zapálených svíček na adventním věnci se rozzářil také vánoční strom na hranickém náměstí. Pátečnímu slavnostnímu rozsvěcení přihlíželo zcela zaplněné centrum města.

Desetimetrový smrk, který věnovala jedna z hranických rodin, se poprvé rozsvítil těsně po sedmnácté hodině. Ještě předtím se však ujal slavnostního slova starosta města Hranice Jiří Kudláček.

„Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na dnešním večeru, na vytvoření té krásné adventní atmosféry, jež nás obklopuje. Zároveň si nelze nevšimnout toho, že se rok co rok posouváme. V předešlých letech například vynikaly ozdoby na stromě pouze za tmy. Tentokrát je ale ozdobený tak, aby byl krásný i ve dne,“ pronesl mimo jiné starosta ve své řeči, po niž se již za nedočkavosti všech přítomných pustil do odpočítávání.

„Budeme počítat od deseti, ať si to děti více užijí a zároveň, ať dáme dostatek času k probuzení těm, kteří teď za stromečkem spí, a kteří mají jeho rozsvěcení na starost. Takže všichni společně. Deset, devět, osm,…teď!“ a vánoční strom se za trošku zdrženlivého aplausu konečně rozzářil.

„Strom je určitě hezký, myslím, že jej dobře vybrali. Jen je tu opravdu hrozně moc lidí, člověk se skoro ani nemůže hnout,“ zhodnotil jeden z přítomných Marek Čech.

Náměstí bylo skutečně zaplněno téměř k prasknutí a u některých stánků se tvořily dlouhé fronty. Největší zájem měli lidé nejen o punč a svařák, ale třeba i o francouzské palačinky či bramboráky.

Doprovodný sváteční program se po většinu času nesl v duchu ladovských Vánoc. O hudební tečku se poté svým vystoupením postaral zpěvák Láďa Křížek.

Vánoční akce budou na náměstí pokračovat i nadále. Již v pátek si zde budou moci všichni zájemci užít program ve znamení Moravských Vánoc, o den později pak Veselých Vánoc.