Už před pátou hodinou se ulicemi vedoucími k hranickému náměstí hrnuly davy lidí. Tradiční rozsvícení vánočního stromu chtěl zmeškat málokdo. Patnáctimetrová jedla, kterou na náměstí dovezli minulý čtvrtek, je podle mnohých nejhezčím stromem za poslední desítky let. A krásná byla i atmosféra okolo.

Po proslovu starostky města Radky Ondriášové nastalo krátké odpočítávání, po kterém se ozdobená jedle rozzářila do všech stran. V tu dobu se na náměstí těsnalo odhadem půl druhého tisíce lidí. Vánoční atmosféru dotvářela vůně punče, trdelníku i pražených ořechů, linoucí se z okolního jarmarku.

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark v Hranicích

Po slavnostním okamžiku, který se po problémech s elektrikou v předminulém roce letos obešel bez komplikací, dostal prostor i Hranický dětský pěvecký sbor.

Chvíle při popíjení punče lidem zpříjemnil několika adventními písněmi. Kolem šesté hodiny jej potom na podiu vystřídala kapela Status Quo.

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark v Hranicích

Po čase se největší zájem přenesl právě ke stánkům s občerstvením.

„Punč mi velmi chutná, oblíbila jsem si ten francouzský, jsme tu už po třetí," smála se třiatřicetiletá paní Zuzana, která se s nadšením vyjádřila také ke vzhledu vánočního stromu. „Jedním slovem nádhera."

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark v Hranicích

Kromě pití a jídla nabídl jarmark také stánky s vánočními dárky, výzdobou, výrobky z medu, textilem, různými doplňky či hračkami. Své brány otevřel již ve čtvrtek dopoledne a bude probíhat až do pátku.

„Letos se mi jarmark opravdu líbí. Vypadá to, že je tu více stánků než loni. Kromě punče jsem tu nakoupila i pár dárků pro rodinu," svěřila se osmnáctiletá Markéta Rajtarová.

Z atmosféry i ohlasů lidí se zdá, že letošní předvánoční čas na Hranicku prostě nemá chybu. (vrb)