Při výrobě exponátů přiložily ruku k dílu nejen děti z mateřinky. Spousta výrobků vzešla ze šikovných rukou členek sdružení, které se s chutí pustily do pečení perníkové chaloupky, dekorace ve tvaru skřítkovské čepice, výroby vánočních svícnů a dalších nápaditých symbolů nejkrásnějších svátků v roce.

„Snažíme se při vyrábění hodně využívat odpadového materiálu jako jsou PET láhve, plastová víčka, plechovky od barev nebo nádobky na šampon,“ řekla ředitelka mateřské školy a členka pořádajícího sdružení Jana Chudová, která však s dětmi dokázala vykouzlit spoustu pěkných výrobků také z přírodnin.

Výstava je dílem občanského sdružení, které si říká Klubko. Vzniklo letos a už se do něj zapojila asi čtvrtina vesnice. Výroba vánočních ozdob a dekorací však není jeho jedinou náplní. Pořádá akce po všechna roční období a klade si tím za cíl předávat obecní tradice z generace na generaci. „Chceme, aby se mladí něco hezkého naučili, a ti starší aby měli možnost smysluplně trávit volný čas,“ shrnula stručně Chudová.