Louka za obcí se proměnila ve velké závodiště, na které se letos díky pěknému počasí sjelo mnohem více soutěžících i diváků, než v předchozích letech.
Bohatý program se rozběhl v devět hodin, kdy se na kolbišti objevili první závodníci.

Celé dopoledne patřilo drezurním soutěžím, při kterých se klade důraz zejména na klus a cval ve vymezeném prostoru.

Po obědě přišla na řadu divácky atraktivnější část závodů. Jezdci na koních museli zdolat desítku různě obtížných překážek, jejichž výška u nejvyššího stupně obtížnosti dosahovala 110 centimetrů.

„Mezi překážkami se nejprve objeví začínající jezdci na mladých koních. Od stupně Z se postupně přejde k náročnějšímu stupni L, který bude vyvrcholením dnešního programu. Výška překážek se bude postupně zvětšovat,“ vysvětlil průběh jezdeckých závodů organizátor Dušan Podařil. Jak dále podotkl, na sobotní závody se do Lhotky sjeli jezdci z celé Moravy.

O zpestření se během odpoledne postaraly ukázky vesternové jízdy. Za rytmu hudby vedly mladé jezdkyně své koně plemene Halfing.

„Jeli jsme tudy jen náhodou na kole, ale udělali jsme si malou přestávku. Dětem se koně líbí,“ zhodnotila akci cyklistka, která využila příležitost projet se spolu se svou rodinou kočárem taženým koňmi.