„Tento projekt se vždycky dělá ke Dni učitelů, je to u nás tradiční záležitost. Děti si zkouší jakým způsobem se dá vlastně učit, jak vysvětlovat látku,“ přiblížil netradiční výuku učitel ZŠ Struhlovsko Jan Wolf.

O tom, že práce učitelů není opravdu jednoduchá, se na vlastní kůži přesvědčila i deváťačka Nikola Bayerová. Ta se druhou vyučovací hodinu stala kantorkou třídy 4. A.

„Na vyučování jsem se připravovala doma. Vymýšlela jsem příklady, rýsovala křížovku, a to vše podle osnov čtvrté třídy,“ uvedla žákyně 9. C, která čtvrťáky vyučovala matematiku.

Jak dále dodala, určitě to pro ni byla cenná zkušenost, i proto, že si jako své budoucí povolání vybrala právě práci pedagoga.

Vyučování naruby je velmi oblíbené i mezi žáky. „Pro ty, kteří jsou vyučováni svými staršími spolužáky je to zábavné a ti kteří vyučí, zase zjistí, že to není tak jednoduché, takže pro obě strany je to přínosné,“ dodal Wolf.

„Mě se to líbí teda hodně, protože se sice až tak moc neučíme, ale je to zábavné a naučím se přitom taky něco,“ potvrdil kantorova slova desetiletý Štěpán Chaloupka ze 4. A.

S přípravou na výuku svých „záskoků“ byli spokojeni i sami kantoři. „Holky to měly perfektně připravené,“ nešetřila chválou Renata Skácelová, třídní učitelka 3. C, kde si své role vyměnily v hodině českého jazyka.