Po ranním předávání vysvědčení a gratulaci mnoha premiantům školy zbyla chvíle času i na krátké bilancování. „Za největší úspěch ve školním roce považuji postup do posledních kol Dětského činu roku. Psala jsem o tom, jak jsem na táboře zachraňovala malé žabky, které se nemohly dostat ven z jímky. Podle toho jsem pak dostala přezdívku – Žabka," prozradila Zdeňka Pchálková ze Slavíče.

Poslední školní den se odehrával ve slavnostním duchu. Někteří žáci byli oceněni nejen vysvědčením, ale také diplomem za absolvování 1. ročníku olympijského víceboje. Také ten ukázal, že v Drahotuších patří sportování k nejoblíbenějším aktivitám.

„Nejvíce nás bavila právě ta tělesná výchova, ale šla nám i matematika. Hlavně jsme ale měli tu nejlepší paní učitelku," shodla se dvojčata Martin a Lukáš Kučerovi, která půjdou po prázdninách do čtvrté třídy.

I s těmito sourozenci se loučila jejich třídní učitelka Milena Trnová.

„Byla to krásná práce. Tahle třída byla velice hodná, jsem ráda, že jsem tu svoji kariéru zakončila právě s takovými žáky. Byli hodně nápomocní, ochotní, šikovní. Kluci se sice občas neubránili nějakým lumpárnám, ale bez toho to asi nejde. Navíc to nahradili tím, že všechno hezky uměli," zakončila kantorka.