Na jeho rychlém dopadení měly podle okresního policejního ředitele Jiřího Zlámala ženy nemalý podíl. „Díky přesnému popisu pachatele, který sestavila majitelka přepadené trafiky v ulici Velká Dlážka Marie Michálková, podnikla policie kroky, které vedly k rychlému objasnění případu,“ uvedl ředitel.

Naval prachy, řekl

„Odcházela jsem z prodejny spolu s pachatelem, aniž bych věděla, co se v následujících okamžicích stane. Pracovnice, která byla přepadena, mi později řekla, že se muž do trafiky znovu vrátil a se slovy „Naval prachy!“ žádal o vydání hotovosti,“ sdělila Marie Michálková.

„Když jsem zjistila, co se stalo, okamžitě jsem se vrátila a pachatele vyhlížela. Se zloději mám zkušenost, protože už nás vykradli čtyřikrát. Takže se nebojím,“ dodala.

Zajistila otisky

Notnou dávku duchapřítomnosti projevila také Renata Ondráčková ze sázkové kanceláře v Přerově, ve které došlo k přepadení v červenci. Lupiči se nevyplatilo, že se o měsíc později vrátil na místo činu.

„Poznala jsem ho podle podezřelého chování a podle popisu, který už byl zveřejněn,“ říká. Když prý vešel dovnitř, předstíral pachatel stejně jako při posledním přepadení, že vypisuje tiket. „Pořád jsem se na něj dívala, takže to už znovu nezkusil a vyšel ven. Napadlo mě dát tužku, kterou vypisoval tiket, do sáčku kvůli otiskům prstů,“ popsala dále. Poté už šlo všechno hladce a policie v krátké době lupiče dopadla.