Radíkov patří pro drahotušské ochotníky mezi pravidelné štace, místní se na jejich představení vždy těší.

„Jezdí k nám každý rok. Pokaždé mě pobaví, chodím na ně ráda, práce na domě i na zahradě počká," řekla s úsměvem Stanislava Bělocká.

Soubor Tyl slaví letos svou 153. sezonu, pro kterou si vybrali komedii Vlastimila Pešky. Režie se poprvé ujala dlouholetá členka Pavla Tvrdoňová.

„Na inscenaci se podílí osmnáct členů souboru, z toho čtrnáct vystupuje na jevišti. Zkoušíme ve volném čase, každý má své povinnosti, ale pustili jsme se do toho s elánem a odpovědností," prozradila s tím, že bez podpory rodin by to nešlo.

Bláznivá komedie se zpěvy a tanci odkazuje na žánr vaudaville, který kraloval na jevištích lidového divadla hlavně v první polovině 19. století a byl předchůdcem operety. Děj se odehrává v roce 1928 v nejmenovaném městě na pozadí téměř detektivní zápletky.

„Inscenaci jsem vybrala i s přáním, aby si v ní zahrálo co nejvíce členů souboru. Hrajeme veselé hry, protože chceme pobavit lidi, ale také sami sebe, a tím to přenášíme i na diváky," přiznala Pavla Tvrďoňová.

Premiéra komedie Babička v trenkách aneb Aprílová komedie se konala na konci února, na reprízy se mohou lidé těšit v dalších obcích v regionu. Ochotníci zavítají v pátek 18. března do Malhotic a v neděli 20. března do Hrabůvky.

Další příležitosti budou v neděli 3. dubna v Hranicích, v pátek 8. dubna v Olšovci, o den později ve Lhotě u Lipníka nad Bečvou a 22. dubna v Pavlovicích u Přerova.