Stavební firma začala pracovat na dvou a půl kilometrovém úseku už v dubnu, kvůli neočekávané sněhové nadílce ale pracovníci museli práce odložit. Silnice by měla být hotová do konce srpna, ale stavební úřad už nyní eviduje žádost o posunutí termínu.Silnice mezi Potštátem a osadou Michalenka bude pokrytá asfaltem

„Jen co jsme v dubnu začali, museli jsme práce přerušit. Byly tady skoro dva mety sněhu, vůbec přes to nešlo vidět. Potom nás brzdil zase déšť. Na cestě ale děláme asi třetí týden," řekl jeden z pracovníků stavební firmy.

Přestože nejvíce práce zabere stavba samotné silnice, stavbaře zdrží také výstavba propustí nebo žlabů. Podél cesty také vyrostou biokoridory. Silnice bude průjezdná pro veškerou dopravu, vzhledem k menšímu provozu však bude spojení města a chatové oblasti vhodné třeba i pro inline bruslaře.

Do Středolesí?

„Jsme moc rádi, že to takhle krásně vyšlo," řekl vedoucí stavebního úřadu Potštát Renné Passinger. Budoucí více než dvoukilometrový úsek však není jediný, o kterém obyvatelé Potštátu a okolí mluví. Stavební povolení už je vydáno také na cestu z místní části Potštátu Boškov směrem na Středolesí. Názory obyvatel na zamýšlenou stavbu, k níž dojde pravděpodobně během příštího roku, se ale liší.

„Většina z výboru byla pro, já jediný jsem byl v kolektivu proti. Doprava směrem na Olomouc se možná díky zprůjezdněné části usnadní, ale já jako občan s tím nesouhlasím. Středolesí už podle mě nebude tou malou vesničkou, která má padesát obyvatel," připustil předseda Osadního výboru Středolesí Oldřich Vilímek.

Práce v minulých dnech naopak skončily na hlavní dopravní tepně mezi Potštátem a Hranicemi. Za Olšovcem se kvůli výtlukům po zimě silnice opravovala hned na několik místech zároveň. To bylo i kvůli mnoha zatáčkám pro řidiče i cyklisty výrazně nebezpečné.