Podle tiskového mluvčího vrtulníkové základny v Přerově Milana Kouřila doplní vojáci český tým, který by měl mít zhruba dvě stě vojáků.

„Ve druhé rotaci přepravil vojenský speciál do Lógaru na padesát vojáků, mezi nimi je i jedna žena,“ upřesnil Milan- Kouřil. Speciál s vojáky a materiálem na palubě podle jeho slov odstartoval z bochořské letištní plochy po šesté hodině ráno.

Čeští vojáci se budou spolu se specialisty, vybranými ministerstvem obrany, v provincii Lógar podílet na obnově Afghánistánu. Podle tiskového mluvčího ministerstva obrany Andreje Čírtka se jedná o vojensko – civilní misi, ve které hrají klíčovou roli právě civilní experti.

„Ti budou vymýšlet konkrétní projekty na obnovu infrastruktury, mají se podílet na opravách škol nebo policejních stanic a pomáhat rovněž v zemědělské oblasti,“ přiblížil význam mise Čírtek.

Podle Petra Sýkory z tiskového odboru ministerstva obrany se uskuteční ještě další dvě rotace. „Poslední část týmu odletí do Afghánistánu v polovině března,“ uzavřel Sýkora.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika