Například místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová, která Karla Ančince zná osobně, byla ve čtvrtek z celé kauzy v šoku.

„Byla jsem z toho skutečně šokovaná. Dozvěděla jsem se to dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) ráno. Znám pana Ančince osobně a nemůžu tomu uvěřit," řekla Deníku.

Město Hranice ale vzhledem k jinému zřizovateli kauzu řešit nebude.

„Nemáme k tomu žádnou kompetenci, je to v rukou Olomouckého kraje," podotkla hranická místostarostka Pavla Tvrdoňová.

V samotné škole, která má své působiště jak v Hranicích, tak v Přerově, se k choulostivé záležitosti příliš vyjadřovat nechtěli.

„K té kauze se vůbec nebudu vyjadřovat. Je to čistě osobní záležitost pana ředitele. Myslím ale, že škola pojede dál a bude normálně fungovat jako doposud. Zbytek záleží na rozhodnutí Olomouckého kraje," řekla zástupkyně ředitele školy na přerovském pracovišti Jaroslava Petrová.

Také ze Střední zdravotnické školy v Hranicích zazněly spíše vyhýbavé komentáře.

„O soudu jsem se dozvěděla vlastně až z tisku. Věděli jsme, že probíhá vyšetřování a verdikt soudu vnímám jako důsledek tohoto dvouletého policejního šetření," řekla jedna ze zaměstnankyň Střední zdravotnické školy v Hranicích, která však nechtěla být jmenována.

Zraky nejen zainteresovaných osob nyní budou směřovat hlavně k Olomouckému kraji, který je zřizovatelem této vzdělávací středoškolské organizace.

Vedoucí odboru školství Olomouckého kraje Miroslav Gajdůšek bohužel ve čtvrtek byl na dvoudenním školení a k případu se tak jen krátce vyjádřila jeho asistentka Marcela Bednaříková.

„Vím, že tento bod šel do rady Olomouckého kraje. Více to ale komentovat nemůžu," řekla s odkazem právě na vedoucího odboru.

Krajský soud tento týden akceptoval dřívější ortel Okresního soudu v Přerově a odsoudil ředitele Karla Ančince za pohlavní zneužívání, pokus o znásilnění a útisk nevlastní dcery.

K incidentům přitom mělo dojít už před devatenácti lety, když bylo dceři osm let.

Soud tak pro osmapadesátiletého kantora matematiky a tělocviku či místopředsedu SK Hranice potvrdil dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou na tři roky.