„Tato auta brání silničnímu provozu a dávat na ně botičky je kontraproduktivní. Jsou totiž zaparkovaná na různých místech ve městě několik týdnů i měsíců a my nevíme, co s nimi. Snižují profily křižovatek, stojí před garážemi a na dalších nevhodných místech, kde lidem překážejí. Často bohužel brání i při průjezdu hasičům na místo zásahu,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle jeho slov je v Přerově hned několik lokalit, které se s podobným problémem potýkají. „Setkáváme s tím hlavně na velkých sídlištích, například v Předmostí.

Neúnosná situace je ale i na nábřeží Edvarda Beneše a v hustě osídlených částech Přerova,“ dodal Komínek. Zástupci Městské policie proto ve spolupráci s odborem dopravy přerovského magistrátu zahájili jednání o vzniku odtahové služby.

„Zhruba do září by už mělo být jasné, jestli odtah aut budou zajišťovat třeba Technické služby města Přerova, nebo to bude v kompetenci nějaké soukromé firmy,“ uvedl ředitel Městské policie v Přerově Omar Teriaki.

Realizace záměru je ale podle mluvčího přerovského magistrátu Bohuslava Přidala značně komplikovaná. „Jen zakoupení odtahového auta totiž přijde na 1,5 milionů korun,“ řekl Přidal.

Podle náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS) město zvažuje dvě možnosti, jak odtahovou službu zajistit.

„První z nich je zakoupení vlastního auta odtahové služby, které by ale pro město bylo značně nákladné, tou druhou pak zajištění této služby z jiného města. Odtah jednoho vozu by však přišel na 2,5 tisíce korun,“ řekl Kulíšek. Nejbližší odtahová služba je podle jeho slov v Olomouci.