Podle tiskového mluvčího hranické radnice Petra Bakovského se však nejedná o nijak nestandardní krok a v minulých pěti letech už bylo ze svého postu odvoláno více ředitelů školských zařízení.

„Ředitele školy Struhlovsko jsme pozvali na jednání, kde s ním tuto věc oficiálně projednáme. Teprve potom vydáme komuniké,“ uvedl hranický starosta Miroslav Wildner.

Ten se k důvodům odvolání zatím nechce blíže vyjadřovat. „Ve dvou nebo třech případech za posledních pět let už byl ředitel školy odvolán,“ doplnil pouze mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Ředitel ZŠ Struhlovsko Jan Jursík má ale za to, že jsou důvody odvolání účelové. „Přestože zatím nemám nic oficiálního v ruce, vím o tom už několik dní,“ řekl Jursík.

Ředitel soudí, že hlavním důvodem jeho nuceného odchodu je porušení rozpočtové kázně. Překročil totiž finanční limity na rekonstrukci sociálního zařízení v základní škole.

„Mám za to, že právě to byl spouštěcí mechanismus odvolání. Překročil jsem sice rozpočet o 114 tisíc korun, ale byly to nezbytné výdaje. Připadá mi to jako zástupný problém,“ konstatoval Jursík.

Rekonstrukce sociálního zařízení přišla školu na zhruba dva miliony korun. Starosta Miroslav Wildner se k tvrzení ředitele Jursíka nechtěl vyjadřovat s odvoláním na dnešní komuniké.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika