Jak vnímáte ten fakt, že vás ve čtvrtek zastupitelé odvolali?

Otevření tématu k projednání stavby průmyslové haly v Drahotuších bylo položeno na stůl, s tím se počítalo. To, že k tomuto bodu bylo přidáno také hlasování o mém odvolání, nebo setrvání ve funkci místostarosty, je věc druhá.

Dá se předpokládat, že opozice byla jednotná. Máte ale tušení, kdo z koaličních členů zastupitelstva hlasoval pro vaše odvolání?

Tušení nemám a rozhodně po tom nebudu ani pátrat. Je ale zajímavé, proč nás při hlasování bylo devět a ne jedenáct. Je normální, že opozice prověřuje, jestli koalice pracuje, nebo se fláká. Ale teď nejde ani tak o mě. Spíše se dá říct, že koalice rozhodla sama o sobě.

Byl podle vás jediným důvodem hlasování o odvolání projekt výstavby haly v Drahotuších?

Byla to taková rozbuška. Krajský úřad ale stále musí potvrdit, nebo naopak vyvrátit, jestli čtení územního plánu bylo z naší strany správné. Rada města ale nerozhodovala o tom, jestli se bude stavět, nebo ne. Bohužel to už nyní nikdo neřeší.

Opoziční zastupitel Vladimír Juračka však tvrdí, že městská rada odebrala odboru správy majetku oprávnění vyjadřovat se v této záležitosti za město Hranice.

Neudělali jsme nic, co by nám nepříslušelo. Rada města je v této věci kompetentní. Problém je ale velice složitý, je těžké ho vysvětlit jednoduchým způsobem.

Překvapilo vás, že návrh k hlasování o odvolání podal právě Vladimír Juračka?

Nepřekvapilo. Nevím, proč by mě to mělo překvapit. Napětí tady panuje dlouhodobě, trvá už nějakých pět let.