Na místo odvolaného radního byla okamžitě navržena dosavadní zastupitelka, lékařka Jarmila Procházková (ČSSD). „Respektuji rozhodnutí místní organizace ČSSD. Ta mě svým usnesením pověřila, abych na nejbližším zasedání zastupitelstva města podal návrh na odvolání pana Marvana. A to zároveň z funkce radního i předsedy kontrolního výboru,“ komentoval odvolání lipnický místostarosta Pavel Šoltys (ČSSD).

 

Na otázku, co bylo důvodem tohoto rozhodnutí, odpověděl: „Šlo o vnitrostranické rozhodnutí. Nerad bych to však dál rozmazával.“ Proslýchá se však, že důvodem byl střet zájmů mezi pozicí radního a jeho soukromými aktivitami. Petr Marvan to však odmítá.

„Skutečným důvodem, který vedl mého bývalého stranického šéfa Pavla Šoltyse ke zinscenování takzvané kauzy Marvan, byla dle mého názoru snaha odstranit oponenta. Nemohu dojít k jinému závěru, protože jsem byl celé roky ústy svých kolegů i starosty prezentován jako nejpracovitější člen zastupitelstva,“ domnívá se dnes už bývalý radní Petr Marvan, který byl členem ČSSD devět let.

Po odvolání z funkce radního ukončil členství ve straně a stejně tak odešel z postu předsedy kontrolního výboru. „Ve výkonu svých funkcí jsem se nedopustil jiné chyby než té, že jsem vyžadoval důsledně a kvalifikovaně i po svém stranickém kolegovi plnohodnotný pracovní výkon. Žádný jiný důvod mě nenapadá a ani mi nebyl sdělen,“ dodal Marvan, který si z této události odnesl smíšené pocity.

„Myslím, že se z politiky, i té místní, vytrácí čest a odpovědnost,“ dodal. Jeho odvolání na zastupitelstvu údajně nevyvolalo velké emoce a podle svědků mělo poměrně rychlý spád. Lipnický starosta Miloslav Přikryl (Unie pro Lipník) toto rozhodnutí komentoval slovy: „Šlo o rozhodnutí organizace ČSSD, které respektuji.“

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

„Z politiky, i z té místní, se vytrácí čest a odpovědnost.“ Petr Marvan, odvolaný radní