Hasiči v Olomouckém kraji vyjížděli k desítkám událostí spojených s bouřkami. Bylo jich 219 a odehrály sev okolí Olomouce, Lipníka n./B., Hranic a na Šumpersku.

Na trati mezi Hustopečemi nad Bečvou a Hranicemi zaplavila voda z dešťů trať, provoz vlaků musel být zastaven, Správa železnic odhadovala konec omezení na 22. hodinu.

V úseku Jindřichov na Moravě – Hanušovice spadl strom na koleje, omezení vlaků mělo rovněž trvat do zhruba 22 hodin.

Padlý strom se po 20. hodině objevil před řidiči na silnici u Zábřehu, konkrétně mezi obcemi Nemile a Hněvkov.

A podle webu dopravni.info.cz spadl po půl deváté strom také na cestu u Štítů na Šumpersku.

Správa železnic hlásila pád stromu rovněž na trati Troubelice - Libina mezi okresy Olomouc a Šumperk.

"Po silném dešti jednotky našich hasičů ze stanic Přerov, Ostrava a Česká Třebová zasahují u několika událostí spojených s bouřkou. Jedná se o zaplavené tratě, spadlé stromy či zatopené podchody a zastávky. V tuto dobu je zastaven provoz na 6 tratích," hlásila před 22. hodinou Správa železnic.

Zaplavený Velký Týnec

Kvůli záplavám z přívalových dešťů musela být od 21 hodin dočasně uzavřena silnice u Opatovic v okrese Přerov. Na silnici v obci Bělotín, rovněž na Přerovsku, byl v noci zatopený podjezd.

Ve Velkém Týnci na Olomoucku se rozlil potok do obce a zaplavil zahrady a domy. Hasiči tu odstraňují škody také na návsi, cesta obcí byla zavřená.

„V obci Lazníčky na Přerovsku jsme řešili odlétlé plechy z budovy obecního úřadu,“ citovala ČT24 mluvčí krajských hasičů Lucii Balážovou.

Po 19. hodině udeřil blesk do stromu poblíž cesty u Hraničních Petrovic ve směru na Tešíkov, na silnici zůstaly zbytky větví a kmene.

Zatopený podjezd

Přívalový déšť a vítr úřadovaly také v krajském městě. Tunel v ulici U podjezdu v Olomouci zatopila voda z dešťů natolik, že byl od 20. hodiny nějaký čas neprůjezdný.

„Bouřky mohou být provázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 milimetrů a menšími kroupami,“ varovala předpověď na noc.

Další bouřky

Ve čtvrtek má být v Olomouckém kraji většinou oblačno a ojediněle či místy přeháňky nebo bouřky, občas i silné. Teploty mají dosahovat 25 až 28 stupňů Celsia.