Letošním tahounem byla Hana a Petr Ulrychovi s jejich kapelou Javory beat. Nechyběly zde ani kapely jako Goša a Country Míza, Vrkoč, Tygrasz, eMBéčka Lipník nad Bečvou, Tabaskova Partyja nebo Dareband, který slavil deset let koncertování.

„Oba moderátoři jsou z kapely Dareband, na kterou se těším asi nejvíc," pověděla pravidelná návštěvnice Daniela Šubertová, která sem dorazila spolu se svou matkou.

„Jezdíme sem pravidelně každý rok, protože mě maminka naučila, že country je krásná hudba. Poslouchám ji od malička a líbí se mi," dodala s úsměvem návštěvnice.

Během dne přišly stovky lidí poslechnout si dobrou muziku, zatancovat si, dát si lahodný pěnivý mok, okusit něco z místní kuchyně nebo si jen tak poležet v trávě a opalovat se.

Do areálu zamířily rodiny s dětmi i pejskaři.

Skupiny nabídly show se vším všudy. Sypaly ze sebe vtipné texty, vtipy i průpovídky během skladeb.

Někteří zpěváci si na známé melodie vymysleli vlastní texty. Například na známou píseň Jaromíra Nohavici Dokud se zpívá, ještě se neumřelo si vymysleli smutný, a přitom velmi vtipný, text o Titaniku.

Zazpívali publiku Dokud se splývá, ještě se neumřelo, za což si zasloužili potlesk i bujarý smích.

Celou akci zorganizoval Sbor dobrovolných hasičů za podpory obce a Strojíren Olšovec. Jeden z pořadatelů Milan Bezděk vystoupil na pódiu se svými dvěma kapelami, Country Mízou a Gympleři, kteří se postarali o večerní zábavu na countrybále.

„Myslím, že akce se začíná dostávat do podvědomí lidí. Začínají si na to zvykat a stává se to tradicí, že každý první víkend v červnu je Country rybníček," řekl spokojený hudebník a dodal, že průměrně dorazí kolem 400 návštěvníků. Každoročně sem míří lidé i ze Slovenska nebo Ostravy.

Na příští rok chystají organizátoři velkou akci, protože obec Olšovec slaví také výročí.

„Říkali jsme si, že v rámci těchto oslav bychom vymysleli něco většího, ale zatím je to ve fázi plánování. Už nás napadla jména jako Věra Martinová nebo Petr Bende, ale rok dopředu nemůžeme ještě nic slíbit, ale určitě to bude stát za to," nastínil plány Milan Bezděk.

Mnoho lidí dorazilo především na Ulrychovy a následný countrybál. S úsměvem na tváři odcházela i Hana a Daniela Šubertovy.

„Můžu říct, že tohle byl zatím nejlepší Country rybníček, na kterém jsme kdy byly. Příští rok určitě přijdeme zase," slíbily.