Sportovního klání, které tradičně pořádá hranická MŠ Pohádka z Hromůvky společně se sekcí Mateřských škol Přerov, se zúčastnily nejen hranické mateřinky Míček, Sluníčko a Pohádka, ale přijely takéděti z okolních obcí. Dorazili malí atleti z Drahotuš, Horního Újezdu, Hrabůvky, Loučky, Stříteže nad Ludinou, Skaličky, Teplic nad Bečvou a Ústí.

Atmosféra v tělocvičně hranické Základní školy Šromotovo, která poskytla organizátorům své prostory, sršela bojovností. „Jsme rádi, že nám škola Šromotovo vyšla vstříc a mohli jsme olympiádu v tom dešti uskutečnit tady. Některé školky to kvůli počasí vzdaly, ale správné sportovce to neodradilo,“ uvedla ředitelky pořádající MŠ Pohádka Lenka Němčáková.

Děti neponechaly nic náhodě a na olympiádu usilovně trénovaly za pomoci svých učitelek. „S dětmi jsme různé disciplíny trénovali na hřišti. Byla to taková malá předolympiáda, které se zúčastnily všechny naše děti,“ vysvětlila učitelka mateřinky Pohádka Kateřina Richtrová.

„Trénovali jsme ve školce, moc se těším. Soutěžím v hodu,“ řekla těsně před závodem šestiletá Markétka Zelinková z Pohádky.. Nejvíce medailí, celkem pět, si z atletické olympiády odnesla hranická školka Sluníčko z Plynárenské ulice.