Odpoledne plné soutěžních her, dětského smíchu a dobré nálady prožili na hřišti v Opatovicíh všichni zúčastnění. Na letošním ročníku Mikroregionální olympiády s nadšením bojovalo o vítězství v šesti disciplínách celkem devadesát soutěžících sdružených v devíti družstvech.

„Deset zástupců z devíti obcí se utká v šesti disciplínách: ve sportovní, v hudební, v zábavné, vědecké a ve speciální. Poslední šestá soutěž je ekologická a měří se v ní, jaké množství tříděného papíru jednotlivé obce nasbíraly,“ vysvětlila soutěžní úkoly starostka obce Rouské Miluše Stržínková. Průběh jednotlivých soutěží prokládala hudební a taneční vystoupení, v nichž ukázaly své umění mažoretky, ale také country kroužek ze Základní školy v Opatovicích.

Malé děti zaujalo loutkové divadlo a dospělé zase bohatý výběr masa a piva. „Cílem celé akce je sdružit lidi a zapojit je do veřejného dění. Právě na těchto soutěžích se lidé z různých vesnic mohou lépe poznat a při dalších setkáních už je jejich spolupráce mnohem jednodušší,“ řekla starostka Stržínková, které se po celé odpoledně aktivně účastnila na veškerém soutěžním dění.

Radost ze společně stráveného odpoledne měli nejen soutěžící, ale i jejich rodiny, sousedé a kamarádi. Z publika, které napjatě sledovalo souboj družstev, čas od času zazněl výkřik: Sousede, jen jim to nandej! „Přijela jsem podpořit Horní Újezd, protože v soutěžním družstvu mám rodinu, ale štěstí přeji všem obcím. Je to opravdu příjemné odpoledne,“ řekla Jana Svržková z Horního Újezdu.

Příjemnou atmosféru si pochvalovali všichni diváci, ale také pořadatelé. „Olympiáda je rok od roku lepší. Postupně získává také větší prestiž,“ těšila se z úspěchu olympiády Miluše Stržínková. Přestože účelem soutěže bylo pobavit se, nikoliv vyhrát, ze svého vítězství měla velkou radost obec Horní Újezd. Cenu za nejsympatičtější družstvo získali domácí - Opatovice.