Přerované si spolu se zpěvákem Perem Jandou nahlas notovali a postarali se o neopakovatelnou atmosféru večera.

„Takovou předčily snad už jen koncerty Pavla Nováka na Štědrý den,“ řekl dojatě jeden z návštěvníků koncertu Jan Frýdek. Legendární kapela Olympic zahrála staré hity ze šedesátých let jako Bonsoir mademoiselle Paris a nebo Želvu, ale také songy z pozdějších dob.

„Slzy tvý mámy a Jasná zpráva – na to jsme ploužili na diskotékách. Teď jsme si to přišli s manželem znovu užít a trochu zavzpomínat,“ řekla také další z přítomných. Pavla Doleželová.

„Olympic je populární dodnes a mám je pořád ráda,“ přiznala se také Marie Matušková.

Podle ředitele Kulturních a informačních služeb města Přerova Rudolfa Neulse chtělo město pozvat Olympic do Přerova už na jaře. Tehdy ale z koncertu sešlo.

Vynahradili jsme si to aspoň teď v rámci Svatovavřineckých hodů. Přístup kapely je absolutně profesionální, zahráli skvěle, “ pochvaloval si.

Lídr kapely Petr Janda, který je novopečeným otcem, se několikrát během koncertu zmínil o své nově narozené dceři Anežce.

„Moc si mě zatím neužila, protože jsem pořád na cestách. Po této akci už se ale vracím domů, takže budeme zase všichni spolu,“ těšil se.

Svatovavřinecké hody v Přerově odstartovala v pátek hodová diskotéka na náměstí a v sobotu program pokračoval přehlídkou souborů z partnerských měst – Polska a Ukrajiny, kterou završil koncert legendárního Olympicu.

Hodové veselí pokračuje i v neděli, kdy ožije Horní náměstí středověkým jarmarkem a centrem Přerova projde historický průvod.