Stal se jím díky pořadí v kanditátce, které Jana Liedrmanna určovalo jako prvního náhradníka.

„Radka Ondriášová odstoupila na základě situace, která vznikla po volbách. Vzhledem k tomu, že padla koaliční dohoda, postavila se k tomu tak, jak se postavila, ale na přesné důvody byste se asi měli zeptat paní Ondriášové osobně," podotkl nový zastupitel.

Radka Ondriášová se k vzniklé situaci vyjádřila s tím, že odešla z hranické radnice nejen ve třetím volebním období, ale také po předchozích sedmi letech práce na stavebním úřadu a na odboru rozvoje města.

„Na radnici jsem opravdu získala přátele a spoustu skvělých spolupracovníků, od kterých jsem se hodně naučila. Odchod tedy nebyl jednoduchý. A zda mne ovlivnilo posledního půl roku dění a chování některých členů hnutí Otevřená radnice je myslím dostatečně jasné z mé rezignace. Ano, události poslední doby měly vliv na mé rozhodnutí, koho by tak neovlivnily," uvedla bývalá místostarostka.

Liedermann: Úplný začátečník nejsem

Její nástupce Jan Liederman v politice rozhodně není žádným nováčkem, roli zastupitele si ovšem zkusí poprvé.

„Působím v krajské komisi pro životní prostředí, takže si myslím, že nějaké zkušenosti s politikou mám. Nehledě k tomu, že jsem členem ČUV a mám povědomí o tom, co se kde děje. Úplný začátečník, který nemá představu, co politika obnáší, snad nejsem," uvedl dále Jan Liedermann.

Také vyjádřil obavu, do jaké míry bude schopný v opozici prosazovat velké změny.

„Určitě by se ale mělo pokračovat v tom, co je nyní nastartováno, což znamená revitalizace sídlišť, kanalizace, opravy cest a podobně. To náš určitě všechny trápí a je třeba se tomu věnovat. Netuším, kam směřuje a co upřednostňuje nová rada, tak uvidíme, co budeme můžeme udělat," zadoufal zastupitel.

Již příští týden ve čtvrtek 25. června ho čeká jeho první jednání zastupitelstva.

„Přiznávám, že jsem trochu nervózní, ale těším se. Počítám s tím, že to nebude jen krátká porada. Budu se snažit zapadnout jako nový člen a věřím, že se dozvím, jakým směrem se bude dále pokračovat," uzavřel Jan Liedermann jako nový hranický zastupitel.