Ještě na jaře město nevědělo, jak rychle budou opravy postupovat. „Na rekonstrukci Farní ulice máme pět milionů korun, zda dojde na další opravy, to záleží na tom, zda získáme dotaci,“ informoval tehdy mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Oprava Farní ulice začala na přelomu července a srpna a nyní již radnice ví, že další práce budou postupně navazovat. „Díky dotaci můžeme pokračovat ulicí 28. října, Školním náměstím a také schodištěm od Školního náměstí směrem k řece Bečvě,“ sdělil Bakovský.

Jak dále přiblížil, všechny zmíněné lokality se dočkají nových žulových chodníků a silnic ve stejném stylu, v jakém jsou zrekonstruovány ostatní ulice v historickém jádru města. „Bude zde také nainstalován nový mobiliář a úpravami projde i zeleň na Školním náměstí,“ dodal mluvčí.

V příštím roce pak přijde na řadu Svatoplukova ulice. „To je v podstatně poslední část historického jádra města, která potřebuje rekonstrukci,“ podotkl Bakovský.

Opravy v hranickém centru začaly už v polovině devadesátých let. Postupně byly rekonstruovány Jiráskova, Zámecká, Janáčkova a Radniční ulice. Nového vzhledu se dočkala i ulice Na Náspech a nejdražší akcí obnovy historického jádra Hranic byla oprava Masarykova náměstí. Ta přišla na 50 milionů korun.

Související článek:
V centru Hranic se opět kope