Na D35 u Velkého Újezdu začnou práce v dubnu, kdy se silničáři pustí do úseku mezi 288 a 292 kilometrem. Provedou obnovu celé konstrukce vozovky. Opravit potřebuje kvůli poruchám cementobetonového krytu.

Dělat se bude pravý jízdní pruh, provedena bude i výměna závěrů na mostech a v plánu je i obnova odvodnění.

„Poruchy cementobetonového krytu v daném úseku tvoří zejména rozpad betonu na příčné spáře, která se vyskytuje ve stádiu trhlin až výtluků. V úseku jsou mapové trhliny a podélné trhliny,“ popisuje ŘSD.

Práce na tomto úseku D35 potrvají do června. Předpokládaná cena je 260 milionů korun.

Plánovaná stavba dálnice D55 v km 4.600 až 4.750 prochází areálem živočišné výroby společnosti Agra Velký Týnec., 18. února 2021
Problém s D55 u Krčmaně? Chybí návaznost u staveb v areálu Agry

Opravy mostů 

V srpnu se na D35 pustí stavbaři do opravy dalšího problematického místa. U Olomouce před exitem 272 jsou v plánu opravy mostů a přilehlé vozovky. Diagnostický průzkum na mostech odhalil řadu problémů.

„Jedná se o trhliny v opěrách a závěrných zídkách, trhliny v křídlech, zatékání do nosné konstrukce přes mostní závěry, místní poklesy povrchu, mozaikové trhliny, výtluky, vyjeté koleje, nefunkční odvodňovací systém, koroze ocelových prvků,“ uvádí ŘSD.

Na D35 plánuje ŘSD během letošní stavební sezony opravit také mosty přes řeku Třebůvku u Loštic.

Vizualizace dálnice D1 u Přerova - záběr z videoprezentace ŘSD
Dokončení D1 u Říkovic je jednou z priorit nové vlády

Na D1 se u Bělotína připravuje oprava mostů. Začít by se mělo v září.

Nejdražší opravou pro letošní rok je podle ŘSD zatím rekonstrukce prostějovské estakády na dálnici D46 - 350 milionů korun.

Na silnicích první třídy na jaře začne z loňska odložená celková oprava mostu na I/46 ve Šternberku za téměř 47 milionů korun.

Západní obchvat Olomouce je provizorně napojen na rondel u Globusu. Září 2021
Špunt u Globusu? Začaly výkupy pozemků. Kdy dostaví zbytek obchvatu?

ŘSD v pondělí informovalo na Twitteru, že vypsalo veřejnou zakázku na plánovanou opravu silnice I/44 v České Vsi.

„Hlavní cestu z Jeseníku do Polska letos čeká výměna povrchu z důvodu diagnostiky výtluků, trhlin, hrbolů, kolejí a plošných deformací,“ sdělilo ŘSD.

Předpokládaná cena opravy je 31,8 milionu korun bez DPH.