Hranická radnice však počítá s kompletní rekonstrukcí koupaliště. V ruce už má projekt, chybí však přiklepnutá dotace.

Areál koupaliště sice bude v létě zpřístupněn, ale jen za tím účelem, aby se zde lidé mohli slunit nebo zahrát si třeba volejbal.

„Na venkovním koupališti si lidé letos v létě určitě nezaplavou. Naplánovaná je totiž rekonstrukce celého venkovního areálu, která je vyčíslena na poměrně vysokou částku,“ řekl Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltes, která provozuje plavecký areál v Hranicích.

Hranická radnice nyní čeká, zda jí bude přidělena na tuto investiční akci dotace. Předpokládané náklady na rekonstrukci venkovního koupaliště jsou totiž vyčísleny zhruba na 21 milionů korun.

Jak upřesnil Vinkler, rekonstrukcí by v areálu koupaliště měl projít padesátimetrový bazén, dětské brouzdaliště, rozvody vody, šatny, občerstvení i sociální zázemí. Nutné budou i terénní úpravy v celém areálu.

„Věřím, že se stavebními úpravami by se mohlo začít už na konci léta tak, aby na příští sezonu bylo koupaliště pro návštěvníky připravené,“ doplnil Vinkler.

Podle jeho slov však vodomilci ani letos nepřijdou zkrátka. „Mohou totiž využít bazén a vodní atrakce v místním aquaparku,“ dodal Vinkler.