Patří mezi ně například Aleš Andrýs.

„Ta stará cesta byla jedním slovem katastrofální. Já po ní jezdím každý den do práce a už se moc těším, až bude oprava hotová. Podobně to vidí i ostatní lidi ze Sigmy nebo ze Schäferu. Bude to skutečně velká úleva," přiznal respondent.

Práce, které trvají od konce září, tak pomalu vbíhají do své poslední fáze.

„Ty práce spojená dopravní omezení se vždycky musí nějak vydržet, my se hlavně nemůžeme dočkat, až bude cesta spravená," dodal Aleš Andrýs.

K ukončení pracovní činnosti by podle plánu mělo dojít už v proběhu příštího týdne.

„Termín dokončení je třicátého října. Práce provádí firma, která opravuje i Jurikovu a Teplickou ulici, takže uvidíme, jestli se to všechno včas stihne. Záleží také na přízni počasí," řekl investiční technik Městského úřadu v Hranicích Jaroslav Strnad.

Podíl města

Město se ale na celé akci podílí jen částečně. Radnice se totiž po předešlých jednáních dohodla na finančním podílu se šesti tamními společnostmi. Opravu komunikace, která vyšla na pět milionů korun, město zaplatí ze čtyř pětin. Zbývající milion uhradí právě šest sídlících podniků.

„Rozdělení částky nevyplývalo ani tak z velikosti firem, jako spíše z jejich okamžitých možností," prozradil radniční mluvčí Petr Bakovský.

Kritika v souvislosti s Tovární ulici směřovala hlavně na obrovské výtluky a jiné nerovnosti, přes které byla jízda velmi nekomfortní. Přestože se o celkové úpravě vozovky uvažovalo už několik let, k její realizaci došlo až letos na podzim. Kromě přípravných kroků, spojených například se zadávací dokumentací či pozdějším výběrovým řízením, se dlouhé měsíce řešil právě finanční podíl města a firem.

Dílčí úpravy vozovky proběhly na Tovární ulici i v loňském roce. Vedení města tehdy nechalo zalátovat alespoň ty nejhorší výmoly na silnici. Průjezd po silnici ale ani po těchto úpravách rozhodně nebyl ideální.