Rozsáhlá oprava čeká letos Komenského ulici. Ta tvoří páteřní komunikaci pro automobilovou dopravu v centru Hranic.

„Počítáme s tím, že oprava začne nejdříve v srpnu. Víme, že to řidičům přinese značné problémy, ale rekonstrukce je nutná, Komenského ulice je ve strašném stavu,“ vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle jeho slov se město pokusí zajistit, aby uzavírky byly jen částečné a aby oprava probíhala po etapách. „Až bude vybrán dodavatel, chceme se s ním domluvit, aby rekonstrukci prováděl postupně a uzavírky komunikace byly jen částečné, aby nedošlo k dopravnímu kolapsu,“ uvedl Petr Bakovský.

Jak dále přiblížil, opravy se dočkají jak silnice, tak i chodníky po celé délce Komenského ulice. „Přibudou zde i zpomalovací prahy a jasně vyznačené přechody pro chodce,“ dodal mluvčí.

Celá akce přijde na 15 milionů korun. Další důležitou lokalitou, u níž se připravuje rekonstrukce, je Farní ulice. To je jedna ze dvou komunikací, které umožňují příjezd automobilem na hranické náměstí.

„Nad opravou Farní ulice zatím visí otazník. Do týdne se má rozhodnout, zda dostaneme dotaci, nebo ne. Podle toho se bude odvíjet začátek a rozsah prací,“ uvedl mluvčí.

Zde kromě dopravních komplikací hrozí i problémy místním obchodníkům. Ti se totiž obávají, že v případě uzavření ulice k nim přestanou chodit zákazníci a výrazně jim klesnou tržby.

„Bojíme se každé opravy, která se na náměstí a v jeho okolí děje. Bohužel město při těchto akcích na místní obchodníky vůbec nemyslí,“ řekla již dříve Hranickému deníku prodavačka jednoho z místních obchodů.

Ta připomněla existenční problémy, které přinesla hranickým obchodníkům půl roku trvající rekonstrukce hranického náměstí.