Objížďka zhruba dvousetmetrového úseku měří bezmála čtyři kilometry a kamiony navede do centra města na ulici 17. listopadu a Komenského.

Oproti nedávné uzavírce části Kojetínské ulice, která se také opravovala, bude nyní situace ještě o něco horší: objížďka platí pro oba směry zároveň.

Uzavírky Tovární ulice, která začne v pondělí a potrvá do 27. října, se obávají nejen obyvatelé Přerova, ale i dalších obcí.

„Mám obavy, že těžká doprava bude jezdit kolem nemocnice a dál směrem k nám,“ povzdechl si starosta Prosenic Jaroslav Porvol.

Rekonstrukci Tovární ulice, kterou poškozuje zejména projíždějící těžká nákladní doprava, plánovali silničáři již dlouho dopředu, podobně jako opravu Kojetínské.

„Na obou úsecích nastal celoplošný rozpad vozovky, takže rekonstrukce je nezbytná,“ přiblížila Jarmila Skopalová, vedoucí Střediska údržby jih Správy silnic Olomouckého kraje.

Řidiči přijíždějící od Hulína po ulici Generála Štefánika, kteří budou chtít pokračovat směrem na Olomouc, budou muset odbočit vpravo na Durychovu a projet město po ulicích Bratří Hovůrkových, 17. listopadu a Komenského.

Objízdná trasa měří zhruba 3,75 kilometru a platí pro oba směry. Autobusy a vozy integrovaného záchranného systému budou moci projíždět Kramářovou ulicí v obou směrech.

„V Kramářově ulici nebudou podélně parkovat žádná vozidla,“ upozornila Eva Šáchová z odboru dopravy přerovského magistrátu.

V pondělí začnou v Přerově i další opravy silnic spojené s uzavírkami, ty už ale dopravní situaci o moc nezhorší.

Do pátku budou dělníci pokládat nový živičný povrch na ulici Generála Janouška, průjezd však bude možný po volné polovině vozovky. Zavřená bude příští týden i ulice Jižní Čtvrť I a v první tři dny i ulice Lančíkových od křižovatky s Durychovou.

Uzavírka Tovární ulice v Přerově

Místo: Tovární ulice mezi Kramářovou a Denisovou ulicí v Přerově
Kdy: 20. září až 27. října
Délka uzavírky: cca 200 m
Objízdná trasa: Kojetínská – Komenského, 17. listopadu – Bratří Hovůrkových – 9. května – Durychova (obousměrně)
Délka objízdné trasy: cca 3,75 km