„Pokud nenastanou žádné komplikace, dojde k opravě na podzim. Současná jednání jsou na dobré cestě. Stále se ale zjišťuje, zda a nakolik se na projektu budou podílet také firmy, které mají v této oblasti své sídlo," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Podle jeho informací rozhodně není finanční spoluúčast soukromých společností nereálná.

„Jednání se vyvíjí velice dobře, ovšem v současné době se jeho výsledek nedá předjímat. Očekáváme, že do měsíce by mělo být vše jasné," doplnil.

Oprava točny si vyžádá celkem 4,9 milionů korun a právě tyto práce přijdou na řadu jako první. Po nich by měla následovat také celková rekonstrukce Tovární ulice, po které denně jezdí stovky osobních i nákladních aut. Z městské pokladny půjde na rekonstrukci Tovární ulice 3,5 milionů korun, ovšem oprava točny do této částky nespadá.

„Pouze na točnu město v rozpočtu vyčlenilo 2,9 milionů korun," podotkl mluvčí. Později se počítá rovněž s opravou Jurikovy ulice v Hranicích, která je rovněž ve velice špatném stavu. Vedení Hranic do zlepšení tamní situace investovalo dva miliony korun.