Dlouhodobá uzavírka, která zde panuje kvůli opravám silnice v obcích Lipová a Křtomil, by měla totiž skončit s předstihem už v polovině listopadu.

„Tento úsek bude předán do předčasného užívání v pátek 14. listopadu s tím, že zhruba v polovině měsíce by měl být oficiálně otevřen motoristům,“ informoval Květoslav Král z Krajského úřadu v Olomouci.

Podle jeho slov tato investice byla zařazena do projektu zvaného PPP. „To znamená, že rekonstrukci realizovala a uhradila v tomto případě společnost Stavby silnic a železnic. Vynaložené náklady jí bude kraj splácet ve čtvrtletních splátkách, a to až do roku 2014,“ vysvětlil Král.

Prostřednictvím projektu se letos podařilo opravit celkový dvanáctikilometrový úsek silnic na Olomoucku a Přerovsku. Jednak se rekonstrukce dočkaly části silnic od Dubu nad Moravou po Rokytnici, a pak také od Domaželic po Křtomil.

„Celkové náklady byly vyčísleny zhruba na 170 milionů korun,“ upřesnil Král. Některé z obcí se pustily souběžně s opravou silnice také do rekonstrukce místních chodníků. „Oprava chodníků v naší obci si vyžádala 2 miliony korun. Na tuto investici nám však přispěl kraj částkou ve výši půl milionu korun,“ uvedl starosta Lipové Zdeněk Zámečník.