Místní lidé se na zlepšení stavu sídliště těší, stejně tak obyvatelé dalších částí města, které mají přijít na řadu v dalších letech.

„Nejde totiž pouze o jedno samotné sídliště, další by měla následovat,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Revitalizace Hromůvky bude zahrnovat obnovu všech veřejných ploch a také komunikací. „Budou se opravovat sportoviště, dětská hřiště, i všechny doplňky jako jsou lavičky, koše na odpadky či veřejné osvětlení,“ informoval Bakovský s tím, že revitalizace se bude týkat i zeleně.

Akce podle Bakovského začne v letošním roce i v případě, že by dotace městu udělena nebyla. „V tom případě by práce postupovaly pomaleji,“ podotkl mluvčí.

Obyvatelé Hromůvky vnímají připravované opravy pozitivně. „Rozhodně by se mělo investovat do dětských hřišť. Podle mě je ve zdejší lokalitě rovněž velkým problémem neshrabaná posekaná tráva, která svým zápachem a alergenními látkami znepříjemňuje život všem,“ uvedl jeden z obyvatel Hromůvky Daniel Pecha.

Opravy jsou dlouhodobým procesem

V minulosti již proběhla revitalizace sídlišť Nová a částečně i kapitána Jaroše, kde vzniklo nové hřiště. „Myslím si, že zde hřiště má své místo a je plně využíváno,“ řekl jeden z místních Martin Kvita.

Ten by uvítal i další úpravy. „Líbilo by se mi, kdyby město zrekonstruovalo zdejší park a doplnilo jej místem, kde by své vyžití našli i ti nejmenší. Lidé, náctiletí, maminky s dětmi i senioři jej už dnes využívají k relaxaci a setkávání. Také nové chodníky právě kolem této lokality podle mě chybí,“ doplnil Kvita.

Hranická radnice se však nevěnuje pouze opravám v místní části Hromůvka, ale podle Bakovského dochází k rekonstrukcím zeleně i dětských hřišť průběžně v celém městě.

„Hlavním kritériem pro určení pořadí komplexní revitalizace je přirozeně stav sídliště,“ řekl Bakovský.

Už letos například dává hranická radnice 700 tisíc korun na přípravu projektů oprav ulic Galašovy a Na Hrázi, sídliště kpt. Jaroše a sídliště na Nové ulici.

Vítězslav Orava