Na tuto situaci reagovala přerovská nemocnice vyhlášením zákazu návštěv na gynekologicko-porodnickém oddělení. Ten zatím nebyl odvolán.

„V šestém lednovém týdnu evidujeme 1291 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Došlo k nárůstu celkové nemocnosti, a to zhruba o jedenáct procent. Nemocnost vzrostla zejména u dětí a mládeže, od novorozenců až po čtyřiadvacetileté,“ informovala Eva Bernardová z Hygienické stanici v Přerově.

Kvůli zvýšenému počtu akutních respiračních nemocí vyhlásila přerovská nemocnice minulou středu dočasný zákaz návštěv na gynekologickoporodnickém oddělení.

„Toto opatření nadále platí. Jedná se o preventivní opatření, které má chránit pacientky a novorozence. Čekáme na páteční výsledky hygienické stanice. Pokud se budou vyvíjet příznivě, dojde k okamžitému odvolání zákazu návštěv,“ sdělil ředitel nemocnice v Přerově Roman Gavanda.

Lékaři z Přerovska potvrzují, že malí pacienti plnili minulý týden houfně jejich ordinace. „Nemocnost se vyskytuje hlavně u předškoláků. Trápí je vysoké teploty, které jsou často doprovázeny nevolností a průjmy. Jedná se ale o virózy,“ řekla lékařka Eva Žádníková.

Podle epidemiologů došlo minulý týden k celkovém poklesu nemocnosti v Olomouckém kraji. Zde bylo zaznamenáno 1141 nemocných na 100 tisíc obyvatel, což je o pětinu méně než předcházející týden.

Kromě Přerovska ve všech bývalých okresech v kraji počet nemocných poklesl.

Počty nemocných v Olomouckém kraji

  • Prostějov 1496
  • Přerov 1291
  • Jeseník 1147
  • Olomouc 1090
  • Šumperk 761

Poznámka: Tabulka uvádí počet nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: Krajská hygienická stanice Olomouc.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika